Duben 2010

Grapefruit má blahodárné účinky na náš organismus

10. dubna 2010 v 7:56 | **Popcorn-LaDy** |  Tips
Plody grapefruitového stromu jsou bohaté na draslík a vitamin C a B1, které mají blahodárné účinky na lidský organismus. Jadérka grapefruitu mají silně antibiotické účinky a grapefruit samotný je přímo napěchován blahodárně působícími přírodními flavonoidy. Dnes se grapefruit využívá k přípravě ovocných salátů, šťáv, džemů a koktejlů.

Grapefruit jako součást diety
Grapefruity bývají využívány při odtučňovacích dietách, neboť pomáhají snižovat nadváhu. Už po konzumaci jednoho grapefruitu se budete cítit sytá a přitom přijmete minimální množství kalorií. Nahořklá chuť ovoce navíc potlačuje chuť na sladké.

Léčivá síla grapefruitu
* Pro vysoký podíl vitamínu C zvyšuje obranyschopnost organismu.
* Působí protizánětlivě a proti plísňovým onemocnění kůže.
* Zlepšuje chuť k jídlu a přitom potlačuje chuť na sladké.
* Zlepšuje krevní oběh a látkovou výměnu.
* Upravuje hladinu cukru v krvi, snižuje hladinu cholesterolu.
* Mírní potíže při křečových žilách.
* Mírní potíže spojené s revmatismem, ředí hustou krev.
* Působí pozitivně na zdraví srdce, zbavuje cévy nánosů.
* Působí proti rakovině.
* Má detoxikační účinky.
* Zmírňuje trávicí a střevní potíže, obnovuje poškozenou střevní mikroflóru.
* Působí proti infekci ústní dutiny, horních i dolních cest dýchacích a proti infekci uší.
* Působí proti zánětům pochvy a výtokům, zmírňuje příznaky gynekologických potíží.
* Podporuje léčbu alergií, astmatu, ekzémů.
* Doporučuje se po prodělané Lymské Boreliose.

Vláknina a její význam pro každého z nás

10. dubna 2010 v 7:56 | **Popcorn-LaDy** |  Tips
Co je vláknina
Vláknina je definována jako složka potravy většinou rostlinného původu, která není štěpitelná trávicími enzymy člověka ve střevech, a která se v tenkém střevě nevstřebává. Jedná se proto o látky, které jsou nestravitelné a nevyužitelné jako přímý zdroj energie (vyjma produktů střevních bakterií). Jedná se o polysacharidy a nepolysacharidové polymery (rezistentní oligosacharidy).

Vlákninu můžeme rozdělit na rozpustnou (měkká vláknina, bobtnavé látky) a nerozpustnou (hrubá vláknina, plnidla), posuzuje se podle rozpustnosti ve vodě. Zatímco rozpustná vláknina má schopnost absorbovat vodu (bobtnat) a je hlavním substrátem pro bakterie účastnící
se trávení sacharidů v tenkém a (především) v tlustém střevě, nerozpustná vláknina se ve vodě nerozpouští.

Mezi rozpustnou vlákninu řadíme pektiny, guar, agar, gumy a slizy, dále polysacharidy mořských a sladkovodních řas. Hemicelulóza je na pomezí obou druhů vlákniny (částečně rozpustná). Do skupiny nerozpustné vlákniny patří celulóza a lignin.

Chřest, přírodní elixír mládí

10. dubna 2010 v 7:55 | **Popcorn-LaDy** |  Tips
Koktejl vitaminů a minerálů
Chřest
je díky svému složení zdravá zelenina, která pomáhá udržet tělo v dobré formě a přináší mu vitalitu. Chřest obsahuje velké množství vody (v jedné stogramové porci je jí 93 g), bílkoviny (2,4 g) a vlákninu (2 g), ale málo sacharidů (1,3 g) a tuků (0,2 g). Jíst se tedy může do sytosti, 100 g chřestu má navíc jen 22 kcal (94 kJ). Do pestré palety prospěšných látek v chřestu patří zejména vitaminy skupiny B včetně kyseliny listové (100 g chřestu jí dodá tělu 37 % doporučené denní dávky), vitamin C, betakaroten a minerální látky (například draslík, zinek, vápník, fosfor, hořčík, železo).

Chřest je velmi vhodnou zeleninou pro rozšíření našich stravovacích zvyků. Zdravá strava je totiž především pestrá a vyvážená strava, bohatá na ovoce a zeleninu. Právě na zeleninu, ale nejen na ni, je náš jídelníček poměrně chudý a jednostranný. Například zeleninové saláty obvykle připravujeme z paprik, rajčat a okurek a tím to končí. Podobně jsou na tom i naše teplé zeleninové přílohy. Chřest přitom můžeme konzumovat v salátech, jako přílohu a také jako lehký samostatný pokrm nebo polévku. Protože energetická hodnota chřestu je velice nízká, chřest je ideální volbou hlavně pro večeři, která je pak lehká, zasytí a lidem s nějakým tím kilogramem navíc zároveň přinese i psychickou pohodu.

Kuskus

10. dubna 2010 v 7:55 | **Popcorn-LaDy** |  Tips
Co je to kuskus (Kus-kus / Cous-cous)
Říkáte si z čeho vlastně jsou ta malinká drobná zrníčka? Ač by to člověk na první pohled určitě netipnul, jedná se o druh těstovin. Je vyroben z tvrdozrnné pšenice, která se nejdříve zpracovává na krupici a poté se zpracovaná do drobných kuliček. Ty jsou poté napařovány a vysušeny.

Kolébka kuskusu
Původ kuskusu není zcela jistý. Historikové se totiž nemohou dohodnout, kde má kuskus své "kořeny". Nejčastěji se ale můžeme dočíst, že kuskus je symbolem severní Afriky. A především jsou s ním spjati Marokánci. Dnes už je ale kuskus rozšířen i v ostatních světadílech a dostává se mu čím dál větší popularity.

Meloun

10. dubna 2010 v 7:54 | **Popcorn-LaDy** |  Tips
Druhy a charakteristika melounů
Na dnešním trhu můžeme sehnat několik odrůd melounů a kolikrát ani nevíme, že se řadí právě mezi melouny. Poznáme je většinou snad jen díky jejich kulatému či oválnému tvaru. V zásadě se ale druhy melounů dělí na dvě skupiny:

Vodní melouny
Vodní meloun patří u nás k nejznámějšímu a také nejoblíbenějšímu druhu. Vodní melouny pocházejí z Afriky a od cukrových melounů se liší tmavě zelenou či žíhanou lesklou slupkou a také jasně červenou barvou dužiny, (některé odrůdy mohou mít ale i dužinu světle žlutou i bílou) a s černými jadérky rozmístěnými v celé dužině - nejsou soustředěny uprostřed melounu jako u cukrových druhů.

Dužina je křehká, má svěží, nepříliš sladkou chuť a nepatrné aroma. Vzhledem k vysokému obsahu vody je podíl cukru, minerálních látek a vitaminů velmi malý.

Spalovače tuku

10. dubna 2010 v 7:53 | **Popcorn-LaDy** |  Tips
Problematika spalovačů tuku je ve spojitosti s redukčními dietami snad tou nejdiskutovanější otázkou. Na jedné straně jsou spalovačům připisovány až téměř nadpřirozené účinky, na straně druhé se diskutuje jejich účinnost vůbec a reálný podíl na shozených kilogramech tuku.

Víte, jaký je hlavní problém spalovačů tuku? Spalovače tuku jsou doplňky výživy. Zopakujte si a zamyslete se nad předešlou větou ještě jednou: "Spalovače tuku jsou doplňky výživy." Proč toto natolik zdůrazňuji? Jak vyplívá z názvu celé skupiny těchto preparátů, doplňky výživy mají výživu, popř. cílený výživový plán, pouze doplňovat, nelze na nich zakládat vaše cíle. Ať již jste mladík, který se zhlédl v postavě Arnolda Schwarzeneggera a chcete začít budovat svaly nebo maminka, která by ráda po porodu a kojení shodila přebytečné zásoby tuku, vždy a absolutně je primárním faktorem rozhodujícím o splnění vašich cílů výživa, nikoliv doplňky výživy. A je opravdu jedno, zda-li je řeč o proteinových koktejlech a aminokyselinových tabletách v případě mladíka nabírajícího svalovou hmotu nebo o spalovačích tuku v případě maminek či kohokoliv jiného, jehož cílem je redukovat zásoby tuku.

Celozrnné pečivo

10. dubna 2010 v 7:49 | **Popcorn-LaDy** |  Tips
Proč upřednostňovat celozrnné pečivo před bílým?
V první řadě se budu věnovat zdravotnímu hledisku, protože pozitivních účinků na náš organismus má celozrnné pečivo opravdu mnoho. Ale nechci také zapomenout na důležitý aspekt, který ovlivňuje to, zda ho vůbec budeme jíst. A to je chuť. Celozrnné pečivo, ale to platí i o vícezrnném, je velice chutné a má mnohem plnější chuť. Může nám připomínat chuť oříšků a nebo chutná po těch semínkách, které bývají často přidávány. Navíc se na našem trhu stále rychleji rozšiřuje sortiment celozrnných či vícezrnných druhů chleba či jiného pečiva, a tak je můžeme neustále obměňovat. Tak nás nemohou téměř omrzet a můžeme zkoušet stále nové druhy.

Celozrnné pečivo je pro náš organismus zdrojem mnoha látek, které nám bílé pečivo neposkytne. Tedy mimo energie, kterou dodávají oba druhy. Ale to "gró" spočívá především v tom, že celozrnné pečivo se vyrábí z mouky, která obsahuje i vnější vrstvy zrna. A ty jsou bohaté na vitaminy, minerální látky, esenciální mastné kyseliny a vlákninu. Narozdíl od této, je bílá (většinou jde o pšeničnou) mouka mletá jen ze středů jednotlivých zrn, a je tak ochuzena o prospěšnou vlákninu a také spoustu minerálních látek a vitaminů.

Brokolice

10. dubna 2010 v 7:49 | **Popcorn-LaDy** |  Tips
Charakteristika brokolice
Brokolice patří do čeledi brukvovitých, stejně jako květák, zelí hlávkové, čínské nebo pekingské, kapusta a kedluben. Brukvovité rostliny se mezi sebou snadno a dobře kříží, takže se můžeme běžně setkat se zeleným květákem nebo bílou brokolicí. Jejím domovem je oblast Středozemního moře, s největší pravděpodobností Apeninský poloostrov.

Brokolice má tvar růžic, které se vyznačují výrazným zeleným až modrozeleným odstínem, a které jsou pevně uzavřené. Často se přirovnává ke květáku, protože ji lze i podobně upravovat. Chuť je však výraznější, místy brokolice připomíná svou chutí kedluben. Brokolici znali už naši dávní předci, ale její až "zázračné" účinky začaly být vyzdvihovány teprve v nedávné době.

Brokolice jako zdroj látek podporující naše zdraví
Brokolice (stejně jako např. květák či zelí) je známá především pro svůj proti-rakovinový účinek, kdy zabraňuje vzniku rakoviny, protože zabraňuje karcinogenním látkám v ničení DNA. Brokolice jako prevence rakoviny je jistě nejzásadnější důvod, proč bychom ji měli zařadit do svého jídelníčku, ale není to určitě důvod jediný. Byly například dokázány i její baktericidní a fungicidní účinky. Ničí i bakterii Helicobacter pylori, o které se tvrdí, že je zodpovědná za vředové onemocnění žaludku. Svým obsahem účinných látek dokonce působí silně proti-skleroticky a mimo jiné je vhodná i pro diabetiky.

Avokádo

10. dubna 2010 v 7:48 | **Popcorn-LaDy** |  Tips
Vzhled a chuť
Avokádo, jak ho známe my z obchodů, má oválný až kulovitý tvar. Má silnou hladkou slupku s lesklou zelenou barvou. Barva dužiny je krémová a pohybuje se od světle zelené po nažloutlou, podobnou máslu. Uvnitř najdeme jediné, značně velké jádro žluté barvy, pokryté hnědou dřevnatou vrstvou.

Ačkoliv existují druhy, které mohou vážit přes sto gramů a jiné dosahující až dvou kil, obyčejně se ale setkáváme s plody okolo 10 - 13 cm a vážícími 150 - 350 gramů. Charakteristická chuť závisí na rozmanitosti odrůdy a připomíná ořechy či lískový oříšek. Nezralé avokádo je hořké. Zralé avokádo má měkkou máslovitou dužinu s vysokým obsahem prospěšných tuků.

Netradiční obsah živin
V tomto odstavečku se dostávám k tomu, co jsem nakousla v úvodu. Ačkoliv je avokádo ovoce, obsahuje ve své dužině tuky. Tento fakt je právě velice důležitý nejen pro naše zdraví, k čemuž se dostanu, ale také se velice odráží na chuti a využití avokáda. Myslím, že každý, kdo si avokádo koupil ze zvědavosti a zakousl se do něj jako do jablka, shledal avokádo nepoživatelné. Tím nechci říci, že není dobré, ale chci jen upozornit, že avokádo má široké uplatnění v kuchyni, ale musí se s ním umět zacházet a především ho doplnit jinými potravinami.

Rajče

10. dubna 2010 v 7:48 | **Popcorn-LaDy** |  Tips
Původ rajčat
Rajčata mají kořeny v subtropických pásmech Jižní Ameriky, kde je začali již v 5. st. př. n. l. pěstovat peruánští indiáni. První rostliny však objevili španělští dobyvatelé v Mexiku. Poté, co byla objevena Amerika se rajčata rozšířila do Evropy. Z počátku byly tyto plody považovány za jedové a sloužily spíše jako okrasná rostlina. V dnešní době se rajčatům daří především v jihoevropských zemích, kde byla vyšlechtěna v nepřeberné množství různých druhů, které se od sebe liší, tvarem, velikostí, chutí a barvou.

Charakteristika rajčat
Rajče patří do čeledi lilkovitých, stejně tak jako například lilek, paprika nebo brambory. Je to dvouděložná jednoletá rostlina, která může dorůst do výšky až čtyř metrů. Tomata, jak se rajským jablíčkům také říká (název tomato/tomate pochází z aztéckého názvu tomatl), jsou dostupné po celý rok a od června do října je můžeme také sklízet i na našich zahrádkách.

Vitamín C

10. dubna 2010 v 7:47 | **Popcorn-LaDy** |  Tips
K čemu vitamin C potřebujeme?
Vitamin C (kyselina askorbová) je významnou antioxidační látkou, působící proti volným radikálům, které mohou poškodit náš organismus. Nevíte, co jsou volné radikály? Jde o vysoce reaktivní látky, které vznikají jak ve vnějším prostředí (kouřové zplodiny), tak i uvnitř našeho organismu při metabolických pochodech.

Dále je vitaminu C potřeba pro syntézu vaziva (kolagenu), správné vstřebávání železa z trávicího traktu a pro mnoho dalších, životně důležitých reakcí.

Kolik ho potřebujeme a kde ho najdeme?
Doporučená denní dávka pro děti od 3 do 10 let je 65 mg vitaminu a postupně stoupá na 100 mg v době dospělosti. Denní potřeba pro těhotné a kojící ženy je stanovena na 120 mg.
Nejbohatším zdrojem je ovoce a zelenina, přičemž nejvyšší obsah má jejich čerstvá forma. Z potravin živočišného původu jsou významnějším zdrojem pouze játra.

Jahody

10. dubna 2010 v 7:46 | **Popcorn-LaDy** |  Tips
jahody jsou dietní a velmi zdravé ovoce bohaté na vitamíny. Pokud si dáme jeden hrníček jahod, splníme si tak doporučenou denní dávku vitamínu C. Významný je mimo jiných minerálů i obsah manganu v jahodách. Kromě vitamínů a minerálů obsahují jahody také kyselinu ellagovou, která účinkuje příznivě proti karcinogenům. V lidovém léčitelství se používaly k pročištění trávícího traktu a zlepšení látkové výměny. Už v antickém Římě byly jahody pěstovány jako pochoutkové ovoce. Mimo jiné jsou prý i dobrým afrodiziakem.

Nezapomeňte!
1 hrníček jahod = denní dávka vitamínu C

Jahody prospívají lidem trpícím dnou, revmatismem i nemocemi z nachlazení - mají antibakteriální účinky a obsahují také kyselinu salicylovou. Do svého jídelníčku by je měli zařadit i lidé, kteří trpí chudokrevností, kvůli obsahu minerálů, zejména železa.

Banán

10. dubna 2010 v 7:46 | **Popcorn-LaDy** |  Tips
Kde se vzal banán?
O banánech se poprvé zmiňují buddhistické texty v roce 600 př. n. l.. První skutečný banánový sad byl popsán v Číně okolo roku 200. Okolo roku 650 islámští dobyvatelé dovezli banány do Palestiny. Arabští kupci poté rozšířili banány po většině území Afriky. V roce 1502 portugalští kolonisté vybudovali první banánové sady v Karibiku a ve střední Americe. Největšími exportéry banánů v současnosti jsou Ekvádor, Kostarika, Kolumbie a Filipíny.

Banány rostou v trsech na bylině jménem banánovník. Tyto byliny dorůstají až do 16 m a jsou tak řazeny k nejvyšším na světě.

Odrůdy banánů
Druhů banánů existuje velké množství, ale u nás je dostupná a nejznámější prakticky jen odrůda Cavendish. Je typická žlutou barvou zralých plodů, plod je bez pecek, má jemnou chuť a vůni. Občas se na trhu můžeme setkat i s "baby banány", které jsou ještě sladší. Většinou chuťově výraznější a voňavější jsou právě jiné tropické odrůdy.

Jablko

10. dubna 2010 v 7:45 | **Popcorn-LaDy** |  Tips
Denní doporučená dávka je jedno jablko. Patří mezi antioxidanty. Jablíčka jsou přírodním zdrojem vitamínu C. Jsou bohatá na minerální látky, především na hořčík, draslík, křemík a železo. Velice cenný je pektin. Tento druh vlákniny je výborným pomocníkem při snižování cholesterolu v krvi. Najdeme ho ve slupce, proto bychom ji neměli loupat. Obsahují malé množství kalorií a vyšší poměr přírodního cukru - fruktózu. V neupraveném přírodním stavu je obsah vody v jablku 85 %.

Lékaři doporučují jejich pravidelné pojídání, pokud se chceme vyvarovat rakovině střev. Konzumace celého jablka i se slupkou nám může nabídnou podle vědců ochrannou látku proti zmiňované rakovině. Šťáva z čerstvých jablek také pomáhá při horečkách a zánětech. Jsou dále pomocníkem při střevních problémech jako jsou zácpa a průjem. Jablka mají blahodárné účinky na celý lidský organismus.

Mango

10. dubna 2010 v 7:45 | **Popcorn-LaDy** |  Tips
Vzhled a chuť
Manga je plod mangovníku, což je subtropická dřevina pocházející z Indie. Plod manga má podlouhlý oválný tvar ke špici zúžený. Barva slupky je nejčastěji zelenočervená a je nepoživatelná. Sladká dužina barvou i chutí připomíná broskev či nektarinky, ale každému se chuť může zdát trošku odlišná. Já sama cítím i chuť mrkve…Konzistenci manga bych přirovnala také např. k broskvi, ale dužina má v sobě docela nenápadná vlákna (typu ananasu), která se dokážou nepříjemně zamotat do zubů a není lehké je odtud dostat. Takže radím kousat proti směru těmto vláknům.

Obsah cenných látek
Mango je bohaté na vitaminy. Mimo tradiční obsah vitaminu C, který chrání tělo před infekcemi a nachlazením, obsahuje i některé vitamíny skupiny B, které jsou vhodné pro funkci mozku a posilují nervy. Dále obsahuje vitamin A a E, které chrání buňky před působení volných radikálů.

Co jsou to probiotika a prebiotika?

10. dubna 2010 v 7:44 | **Popcorn-LaDy** |  Tips
Často slýcháme, jak jsou pro náš organismus zdravá probiotika. Co to ale vlastně znamená? Probiotikum je mikrobiální součást stravy, která má při konzumaci v dostatečném množství příznivé účinky na naše zdraví.

Jednoduše řečeno, probiotikem se rozumí zdraví prospěšná bakterie. Mezi nejznámější probiotické bakterie patří především ty z rodu Lactobacillus, Bifidobacterium a Streptococcus. Naopak prebiotika představují nestravitelnou složku naší stravy, která slouží jako potrava pro probiotika. V úplném výčtu těchto pojmů nesmí chybět ani synbiotika, která spojují vlastnosti probiotik i prebiotik v jenom výrobku zároveň.

Probiotika
Náš zažívací trakt obsahuje obrovské množství různých bakterií. Z hlediska zdraví je však žádoucí, aby byl zažívací trakt osídlen správnými bakteriemi, s převahou Lactobacillů a Bifidobakterií. Tyto bakterie totiž chrání organismus před patogeny, které mají negativní vliv na lidský organismus.

Co je vlastně pečivo?

10. dubna 2010 v 7:43 | **Popcorn-LaDy** |  Tips
Co je vlastně pečivo?
Že pro svůj život potřebujeme energii, to je holý fakt. Nejrychleji využitelným zdrojem energie pro lidský organizmus jsou sacharidy a dodávání energie je také jejich hlavní funkcí.
V jídelníčku by proto měly tvořit asi 55 % z celkové přijaté energie. Sacharidy jsou nepostradatelnou součástí dětské výživy a jejich příjem by neměl být zásadně omezován - bez dostatečného příjmu sacharidů by totiž dětský organizmus neměl dostatek energie nejen na fyzické aktivity, ale ani na správný růst a vývoj.

Proč vlastně pečivo jíst
Dobrým zdrojem sacharidů je pečivo a cereálie, které jsou bohaté také na vitaminy, minerální látky a vlákninu. Jejich množství závisí na tom, zda je pečivo bílé nebo celozrnné, zda jsou cereálie celozrnné, rýže loupaná nebo přírodní. Více zdraví prospěšných látek obsahují celozrnné výrobky, které jsou tak vhodnější pro zdravou výživu. Bílé pečivo naopak tělu dodává téměř pouze sacharidy a samotnou energii, z jídelníčku by proto mělo tvořit jen menší část.

Glutamin

10. dubna 2010 v 7:43 | **Popcorn-LaDy** |  Tips
Glutamin patří mezi nejrozšířenější aminokyseliny v lidském těle, v kosterním svalstvu představuje až 60 % celkového množství aminokyselin. Jedná se sice o neesenciální (postradatelnou) aminokyselinu, která není součástí svalové bílkoviny, nicméně je nenahraditelná jako zdroj dusíku pro mnoho biochemických reakcí. Nejvíce je jí v pšeničné bílkovině, ale i v tvarohu, protože její významný podíl je v kaseinu. Aminokyselina glutamin je patrně nejoblíbenějším antikatabolickým doplňkem používaným ve sportovní medicíně.

Antikatabolický efekt spočívá v tom, že blokuje působení úhlavního "nepřítele" testosteronu katabolického hormonu kortisolu. Glutamin je hlavním konečným produktem metabolismu aminokyselin ve svalu. Je to současně nejrychleji syntetizovaná aminokyselina v lidském organismu a je také nejvíce zastoupena v krevní plazmě i ve svalech (zásoba volných aminokyselin ve svalu je z více než 60 % tvořena glutaminem). Za stresových podmínek (trauma, pooperační stavy, zranění apod.), mezi které patří také intenzivní trénink, tělo spotřebovává enormní množství glutaminu a jeho vlastní přirozená produkce nestačí krýt tyto potřeby - v tomto případě je potenciálně esenciální, tedy je zcela nezbytný jeho příjem pomocí suplementů.

Pravidla módního maniaka, staňte se jím i vy

9. dubna 2010 v 21:42 | **Popcorn-LaDy** |  Fashion
Chcete působit vždy opravdu stylově a co se módní branži týče, taky i chytře? Chcete ukázat, že máte módní přikázání v malíčku? Pokud jste si odpověděla ano, neváhejte a přečtěte si 13 pravidel, které budou v módním průmyslu platit pořád!

13 módních pravidel

Pravidlo č.1:
Pokud máte ráda kvalitní spodní prádlo, máte vyhráno. Spodní prádlo totiž slouží jako základ našeho odívání a pokud vypadáme dobře i "pod", úspěch na sebe nenechá dlouho čekat a vy budete působit nejen čistotně, ale kromě toho bude váš celkový vzhled dělat zázraky.

Pravidlo č.2:
Buďte originální a zapomeňte na pochůzky do práce s ohonem na hlavě. Nejen že to není v módě, ale u žen po třicítce to působí opravdu komicky. Jestliže tedy nechcete být tzv. "za opicema" vymyslete si pro vaší kštici lepší parádu.

Móda pro boubelky trochu jinak

9. dubna 2010 v 21:41 | **Popcorn-LaDy** |  Fashion
Chcete si rychle koupit něco "trendy" na sebe, ale jste plnoštíhlá? Tenhle problém se zdá být minulostí, tuzemská dobře kombinovatelná móda je zde…

Nebojte se barev
Na oblečení se nemusíte obávat ani výraznějších barev či aktuálních detailů. Vyzkoušejte například vzorované kalhoty a proužkovaný kabátek. Pokud nejste studeně konzervativní a máte zdravé sebevědomí, určitě se v tomto modelu najdete.

Podélné členění
Střih pomáhá optickému zúžení celé postavy, manšestrový frak decentně zakryje zadeček, hluboký výstřih topu se stojáčkem naopak prodlouží horní partie. Pomohou i vzorované "švy" kalhot.

Trendové prvky
Potisky s logy, písmeny a číslicemi - proč ne? Ale jen na menší ploše. Nabízíme delší sukni s podélným členěním a top bez rukávů potištěný na zadní části.