6 zabijáků vůle

17. dubna 2010 v 8:45 | **Popcorn-LaDy** |  Tips

Myšlenka č. 1: "Dám si jen jednu oplatku."

Velmi zrádná myšlenka. 'Jedna oplatka' se totiž může snadno změnit v tisíc a víc kalorií. Uzavřený balíček sušenek vás nebude lákat tolik jako načatý. Pokud si uzobnete jednu, bude vás hlodat pokušení vzít si 'ještě jednu'.

Až v balení zůstanou poslední dva kousky, řeknete si, že to už nemá cenu schovávat na příště, a na vaše konto se rázem připíše mnoho­násobně víc kalorií.

Myšlenka č. 2: "Když už jsem si dala smažák, mohu si dát i hranolky."

Říkáte si, že když se jednou prohřešíte, už žádná další sna­ha nemá cenu? Špatná volba! Jedenhamburger, který se vloudí do dietního jídelníč­ku, není pro vaše spalování až takový zásah. Když to završíte porcí hranolek, je to veliký kalorický rozdíl.

Na tako­vé hříš­né myšlenky nejlépe platí uvědomit si systém zdravého stravování a položit si otázku: Chci opravdu dosáhnout své vysněné postavy?

Myšlenka č. 3: "Po vyčerpávajícím cvičení se odměním dvojitou porcí."

Množství kalorií, které se v prů­běhu dne i při cvičení spálí, je často velmi nadhodnocováno. Aby žena vážící 63 kg spálila například dvojitý cheesburger, musela by běžet rychlostí 8 km/h více než 60 minut.

Myslete také na to, že i po cvičení probíhá spalování, proto bychom alespoň hodinu poté neměli nic jíst. Chcete-li udělat blaho svým smyslům, dejte si raději dlouhou relaxační
lázeň.

Myšlenka č. 4: "Partner říká, že jsem tlustá, tak začnu hubnout."

To je špatný start pro hubnutí. Aby byla snaha účinná a s trvalým výsledkem, měla byste hubnout především kvůli sobě samé. Diety na základě neoma­lených poznámek okolí vám přinesou jen ještě větší frustra­ci a nulové sebevědomí.

V kli­du si sedněte a na papír sepište, co všechno vám přinese hubnutí. Pokud sama dospějete k tomu, že chcete zhubnout, zapojte do redukčního režimu i svého partnera a místo zobání brambůrků u televize vyrazte třeba na večerní procházku.

Myšlenka č. 5: "Stejně nezhubnu, dopřeju si tedy pamlsků, kolik budu chtít."

Možná nezhubnete, ale zcela zajisté s touto filozofií ještě více přiberete. Pokud se přestaneme kontrolovat a naplno se oddáme svým chutím, kalorie se nebezpečně sčítají a váha jde plíživým tempem a o to zákeřněji nahoru. Stále stojí za to, odepřít si sousta navíc.

Myšlenka č. 6: "Počkám s hubnutím do plavek."

Když si necháte hubnutí až na dobu, kdy se blíží čas dovolených a prázdnin, dostanete se do mnohem většího stresu. Hubnutí se pak nedaří, jak jste si představovala, a při prudkém hubnutí zase hrozí jojo efekt. Pokud tedy chcete mít na pří­ští léto o pět kilo méně, začně­te s hubnutím už v zimě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Annabeth Annabeth | Web | 17. dubna 2010 v 14:29 | Reagovat

Všechno to je pravda :D

2 Bařbuna Bařbuna | Web | 17. dubna 2010 v 23:00 | Reagovat

no vlastně to pravda je...ale u mě se stačí na to jídlo podívat!:D:D:D

3 FireFly FireFly | Web | 18. dubna 2010 v 15:08 | Reagovat

dost dobý článek..to první se mi stalo dneska ráno :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama