Běhat můžete na suchu i ve vodě

9. dubna 2010 v 21:23 | **Popcorn-LaDy** |  Sport
Co je aquajogging
Jak už název napovídá, jde o běhání ve vodě. Je vhodný zejména pro milovníky vodních radovánek. Při tomto běhu se sice zapotíte, ale ve vodě to nebude tak patrné. Pravidelným aquajoggingem ze sebe vydáte patnáctkrát více energie a spálíte také o polovinu více kalorií než při klasickém běhání na silnici, protože se musíte zároveň pohybovat a zároveň překonávat odpor vody. K dalšímu výdeji energie přispívá také relativně studená voda v bazénu, neboť se vaše tělo musí snažit stále regulovat teplotu, abyste neprochladli.


Co na tento sport potřebujete
První místo patří určitě plavkám, které vám budou slušet, a zároveň se v nich budete cítit skvěle pohodlně. Dále se vyžaduje chuť a odhodlání zkusit zase něco netradičního. Nutný je také tzv. aqua-belt. V podstatě jde o nafukovací kruh, díky kterému se budete držet nad vodou. Při aquajoggingu se totiž potřebujete volně pohybovat oběma nohama a nestarat se o to, kde jde dno bazénu. Aqua-belt koupíte v každém dobrém obchodě zaměřeném na sportovní aktivity.

Jak často aquajogging provozovat
Záleží na tom, jestli chcete zhubnout nebo si jen udržet svou současnou váhu. V prvním případě odborníci doporučují návštěvu bazénu čtyřikrát v týdnu na tři čtvrtě hodiny. Pro udržení stačí trénovat jedenkrát až dvakrát týdně.

Výsledek aquajoggingu
Ve vodě se uleví nejen bolesti zad, ale zmírní se i artróza či revma. Aquajogging je vhodný i pro lidi, kteří mají problémy se šlachami a klouby. Ve vodě má totiž tělo desetinu své hmotnosti, a proto na cvičení nemusíte používat velkou sílu. Navíc pohyby v bazénu pomohou prokrvení těla a výměně látek. Na své si přijdou i milovníci masáží. Voda totiž dokáže příjemně vyhladit kůži na stehnech a bocích. Kromě relaxu a odpočinku si kvalitním aquajoggingem můžete posílit i dolní končetiny a vyvarovat se tak například křečových žil. Tento vodní sport doporučují i lékaři jako rehabilitaci po různých úrazech končetin.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama