Fitness pro lenochy

9. dubna 2010 v 21:26 | **Popcorn-LaDy** |  Sport
Ruční relaxace
Ruce zvedněte před obličej, lokty jsou ve výšce ramen. Prsty co nejvíc roztáhněte a vydržte v této pozici asi 10 sekund. Ruce vytřepte a cvičení si ještě dvakrát zopakujte.

Uvolnění ramen
Levou rukou obejměte pravé zápěstí a pravou paži jemně táhněte doleva, dokud neucítíte tah v pravém rameni. Chvíli v této poloze vydržte, pak ruce uvolněte a strany vystřídejte.


Posílení paží
Střídavě boxujte jednou rukou dopředu a druhou přitahujte k tělu. Když je ruka natažená, propněte prsty, při přitahování je sbalte do pěsti. Opakujte cca 20krát na obě strany.

Procvičení šíje
Hlavu si podepřete pravou rukou, levou ruku položte zezadu na krk. Přes levou ruku hlavu opatrně zaklánějte. Vydržte 20 sekund, pak vyměňte strany. Hlavu můžete přes ruku uklánět i do strany.

Protažení zad
V tureckém sedu se posaďte vzpřímeně na židli. Spleťte prsty rukou, dlaně vytočte směrem ven a ruce vytáhněte dopředu. Vydržte 5 vteřin, paže vyklepejte a opakujte ještě dvakrát.

Ploché bříško
Položte se na záda na měkkou podložku, pokrčte kolena, paty opřete o zem. Lehce nadzdvihněte trup a ruce natáhněte tak daleko dopředu, až prsty dosáhnou ke kolenům. Chvíli vydržte, pak se znovu položte. Už po několika dnech cvičení dokážete v této pozici vydržet celou minutu. Také svaly se ukážou na břiše poměrně brzy. Pozor: snažte se držet hlavu rovně a bradu nesklápějte na hrudník. Nejlepší je dívat se před sebe nebo mírně nahoru.

Pevné hýždě a štíhlá stehna
Lehněte si na záda a pokrčte kolena. Ruce položte rovně tak, aby se dlaně opíraly o podložku. Levý kotník umístěte na pravé koleno, zvedněte boky a vydržte nejméně 30 sekund. Neprohýbejte se, držte tělo v rovině. Vyměňte nohy a počítejte do třiceti.

Na zahřátí
Chopte se švihadla a skákejte minutu dle své chuti. Tím se uvolní a prohřejí všechny svaly, takže si pak nic nezraníte. Kromě toho pěkně rozproudíte krevní oběh!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama