Linie Psyllium

9. dubna 2010 v 21:05 | **Popcorn-LaDy** |  Tips
Psyllium Linie s extraktem ze zeleného čaje
V jídelníčku lidí, kteří se snaží hubnout, bývá většinou menší množství vlákniny. Doporučená denní dávka je 25 -30 g/den, v reálném životě to však je jen něco kolem 10 g. Nedostatek vlákniny může způsobit komplikace v redukčním režimu - zejména zácpu. Jídelníček by měl při hubnutí mít dostatek vlákniny z přirozených zdrojů (zelenina, ovoce, celozrnné obiloviny, ovesné vločky), vláknina z doplňků pak napomůže naplnit denní dávku do patřičné výše.

Psyllium je při hubnutí velmi vhodné pro svojí zanedbatelnou energetickou hodnotu (1 dávka = 6,8 kJ) a pro silnou schopnost absorbovat vodu. Kromě toho, že zrychluje střevní peristaltiku, působí už v žaludku. Zde na sebe naváže vodu a zvyšuje tak pocit sytosti i při snědení menší porce jídla. Přídavek psyllia sníží vzestup krevního cukru po jídle, takže se na zpracování jídla nevyloučí tak velké množství inzulínu. Přídavek psyllia tedy zlepšuje výsledky redukční diety stejně jako zařazení potravin s nízkým glykemickým indexem.
Psyllium napomáhá regulaci hladiny cholesterolu v krvi. Rozsáhlé studie ukazují, že psyllium (v dávce 10 g /den) snižuje při dietě s nízkým obsahem tuků hladinu cholesterolu o 4%, LDL - cholesterol (nebezpečný) klesá dokonce o 7 % více než u lidí, kteří dodržují stejnou dietu bez použití psyllia.

Zelený čaj
Zelený čaj je ze všech druhů čaje nejbohatší na obsah příznivých látek - polyfenolů, zejména epigallokatechin gallátu (EGCG), na rozdíl od ostatních druhů čaje (černý, oolong)totiž neprochází při zpracování procesem fermentace.
EGCG je velmi silným antioxidantem, dokonce je dvakrát silnější než známý resveratrol vyskytující se v červeném víně. Udává se, že právě obsahem antioxidantů zelený čaj potlačuje vznik nádorů. V zemích, kde je zelený čaj běžným každodenním nápojem je výskyt karcinomů různých lokalizací mnohem vzácnější než u nás.

Vliv zeleného čaje na redukci váhy
Ve spojení s vyváženým jídelníčkem a vhodnou pohybovou aktivitou napomáhá zelený čaj odbourávání tukových zásob. Účinná látka epigallokatechin zesiluje tvorbu energie formou tepla, čímž zvyšuje celkový výdej energie za 24 hodin (=zrychluje metabolismus).
Kofein působí zároveň na potlačení chuti k jídlu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama