Probiotika a jejich působení na organismus

9. dubna 2010 v 21:04 | **Popcorn-LaDy** |  Tips
Většina lidí zná z vlastní zkušenosti, že některé potraviny jim vyhovují z hlediska trávicích procesů a zlepšení celkové zdravotní kondice. Patří mezi ně např. podmáslí nebo jogurt.

Definice
Názor na pozitivní působení takových potravin na zdraví se datuje až na počátek 20. století. Termín probiotika byl použit ve druhé polovině 20. století. Byl použit pro látky, vytvářené určitým mikroorganismem pro růst mikroorganismu jiného. Měl znamenat opak termínu antibiotika, které jiné mikroorganismy ničí. V současnosti se nejčastěji používá Fullerova definice z roku 1989: "Probiotika jsou živé mikroorganismy přidávané do potravin, které příznivě ovlivňují zdraví jejich konzumenta zlepšením rovnováhy jeho střevní mikroflóry."


Místo působení probiotik
U zdravých lidí je žaludek i tenké střevo bakteriálně osídlen jen málo, mikroflóra se soustřeďuje do tlustého střeva. Je to z důvodu, že trávenina prochází žaludkem a tenkým střevem dost rychle na to, aby mohla výrazněji projevit činnost mikroflóry. V tlustém střevě se rychlost podstatně snižuje. Přítomné bakterie mají tak možnost štěpit složky potravy, které prošly nestrávené tenkým střevem. Osídlování tlustého střeva začíná po narození, ale druhová pestrost se podstatně zvyšuje po ukončení kojení a přechodu různorodou stravu.


Četnost a různorodost mikroflóry
U dospělých jedinců je tlusté střevo osídleno mimořádně četnými a různorodými bakteriemi, které patří asi do 400 známých a mnoha dosud neznámých druhů. Celkový počet mikroorganismů v tlustém střevě se odhaduje až na stovky bilionů. Celková hmotnost bakterií ve střevě dospělého jedince se uvádí okolo 1 kg! Z hlediska ovlivnitelnosti potravou jsou nejvýznamnější bakterie rodu Bifidobacterium a Lactobacillus. Složení mikroflóry je ovlivňováno četnými faktory, mezi něž patří složení potravy, množství, chemické složení a využitelnost živin pro bakterie, s rychlostí peristaltiky, hodnotě pH střevního obsahu atd.

Zdravotní přínos
-zvýšení odolnosti proti osídlení mikroorganismy, které vyvolávají průjmy
-snížení hladiny LDL cholesterolu, čímž se podílí na prevenci srdečně-cévních onemocnění
-snížení tvorby bakteriálních enzymů v tlustém střevu, které mohou vyvolávat růst nádorů (brání vzniku rakoviny žaludku i tlustého střeva)
-zmírnění intolerance vůči mléčnému sacharidu (laktóze) u osob takto postižených
-posílení imunitního systému
-zvýšené vstřebávání vápníku
-syntéza některých vitaminů (vitamín K a vitamíny skupiny B)
-potlačují choroboplodné bakterie
-chrání a vyživují sliznici trávicího systému (hlavně v tlustém střevě)
-snižují riziko astmatu a alergií u dětí
-pomáhají při léčbě zánětlivých onemocnění střeva (Crohnova choroba)
-příznivě ovlivňují průběh atopického ekzému
-znovuobnovují střevní mikroflóru po léčbě antibiotiky (zabraňují tak průjmům)

Co podporuje růst probiotických bakterií
-dostatečný přísun vlákniny a komplexních sacharidů
-střídmý příjem živočišných potravin (obsahují hnilobné bakterie a narušují střevní prostředí)
-pravidelnou životosprávu
-přísun potravin obsahující probitických kultur (kysané mléčné výrobky)

Co potlačuje růst probatických bakterií
- potraviny obsahující hodně proteolytických (hnilobných) bakterií (maso, uzeniny, vnitřnosti, vajíčka, majonéza, nesprávně uskladněné potraviny)
-infekce mikroorganismem Helicobacter pylori a jinými infekčními mikroorganismy
-nadměrný příjem sladkostí
-nadměrný příjem bílkovin a nedostatek komplexních sacharidů
-nedostatek vitaminů B
-alkohol
-stres

Probiotika jako doplněk stravy
Pokud výrobek obsahuje více druhů bakterií, zjistěte, zda-li podíl alespoň jednoho druhu představuje více než polovinu celkového množství bakterií v tabletce. Tyto doplňky by měly být skladovány v lednici. A v neposlední řadě důsledně sledovat datum upotřebení! Zpravidla se užívají s jídlem, aby bakterie přežily přímé působení kyselin v žaludku. Doporučuje se užívat s komplexem vitamínu skupiny B a kyselinou listovou. Denně by se mělo zkonzumovat 4 až 6 miliard bakterií. Během prvních dní užívání se může objevit nadýmání, které je normálním projevem změny střevní flóry (z tohoto důvodu nepřerušovat užívání).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama