Syrovátka

9. dubna 2010 v 21:07 | **Popcorn-LaDy** |  Tips
Co je to syrovátka

Chceme-li tvaroh, musíme srazit mléko. Po sražení vzniká námi chtěná žlutozelená tekutina - tedy mléčné sérum, které má rozšířený název syrovátka. Tato látka obsahuje 70% bílkovin.

Účinky syrovátky na organismus

Výhodou syrovátky je, že obsahuje řadu vitamínu, mezi nejvíce zastoupené patří vitamín B1, B2,B6, B12, C, E. Kromě toho obsahuje i mnohé minerální látky - draslík, sodík, zinek, niacin, biotin, hořčík, fosfor.


Syrovátka má na náš organismus blahodárné účinky. Její hlavní předností je fakt, že čistí organismus od toxických látek tím, že podporuje činnost ledvin a zlepšuje metabolismus.

Bílkoviny ze syrovátky snižují cholesterol, riziko rakoviny a dokonce je prokázáno, že jeho užívání zvyšuje hladinu serotinu v mozku, díky němuž jedinec méně trpí stresem, depresemi a úzkostí.
Dále syrovátka zlepšuje celkovou kondici a je vhodná proti kožním chorobám (především akné a lupence), zlepšuje činnost jater atd.

Jak využít syrovátku?

Chcete syrovátku vyzkoušet? Zajděte do lékárny či do obchodu se zdravou výživou a zakupte si ji. Její cena se pohybuje okolo cca 30 Kč za 400 gramů. Bio syrovátka okolo 200,- Kč za 500 g.
Syrovátku můžete pít jako horký či studený nápoj, udělat si pleťovou masku či si ji nasypat do koupele a chvíli v ní relaxovat. Především ta poslední volba je velmi vhodný způsob, jak účinně a rychle uvolnit tělo i mysl.

Hubnutí se syrovátkou

Proč díky syrovátce lze zhubnout? Má dvě vlastnosti, které potřebujeme, držíme-li dietu. Je nízkotučná a má vysokou nutriční hodnotu. To znamená, že vás zasytí, ale přitom její konzumací netloustnete.

Syrovátka vás zasytí natolik, že jí můžete nahradit jedno hlavní jídlo denně. Této vlastnosti využívá mnoho výrobců instantních nápojů, které nápoj z této látky ještě obohacují o další vitamíny a látky.

Kromě toho, že se syrovátkou půjdou kila dolů, zlepšíte si i celkově zažívání a každá žena uvítá další příznivý účinek, kterým je zdravěji vypadající pleť.

Syrovátce se vyhněte, pokud máte alergii na mléčný cukr. Syrovátka ho obsahuje poměrně hodně. Kromě toho obsahuje i velké množství soli, což by nemuselo prospívat lidem, kteří mají problémy s ledvinami.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama