Tukožroutská dieta

9. dubna 2010 v 21:02 | **Popcorn-LaDy** |  Tips
Tukožroutská polévka je typickým zástupcem tzv. monotematických diet. Původně snad měla být vymyšlena specialisty pro vážně nemocné pacienty, kteří před složitou operací potřebovali rychle a účinně ubrat značnou část své váhy - 5 až 9 kg za jeden týden.

Složení: 6 velkých cibulí, 4-5 rajčat, 2 velké zelené papriky, 1 svazek dužinaté celerové natě, 1 hlávka zelí, 1 bujón kostka.

Postup: Můžete okořenit solí, pepřem, kari, petrželkou. Zeleninu nakrájet na malé kousky a zalít vodou. Vařte 10 minut, poté dejte na mírný plamen a dovařte, aby zelenina změkla.
Tuto polévku můžete jíst kdykoliv pocítíte hlad a v jakémkoliv množství. Neobsahuje totiž žádné kalorie a čím více sníte, tím zhubnete. Dejte si ji ráno do termosky, nebudete-li přes den doma. Pokud budete jíst pouze polévku po delší dobu, můžete začít trpět podvýživou.

První den: Kromě polévky můžete jíst veškeré ovoce mimo banánů. Jezte pouze polévku a ovoce, k pití neslazený černý čaj, káva, voda.

Druhý den: Kromě polévky veškerou zeleninu. Jezte klidně dosyta jakoukoli čerstvou nebo konzervovanou zeleninu (bez přísad). Zkuste zejména zeleninu se zelenou natí a vyvarujte se suchých fazolí, hrachu, kukuřice. K večeři se dnes můžete odměnit velkou pečenou bramborou s máslem. Nejezte ovoce.

Třetí den: Jezte polévku a jakékoliv ovoce a zeleninu podle libosti. Nejezte pečenou bramboru. Pokud jste dosud jedli podle těchto doporučení a nepodváděli jste, měli byste zhubnout 2 až 4 kg.

Čtvrtý den: Kromě polévky jezte banány a sbírané mléko. Snězte alespoň 3 banány a zároveň vypijte vody co nejvíc můžete. Banány a mléko jsou sice bohaté na kalorie a uhlohydráty, ale tento den je potřebujete, aby tělo zahnalo touhu po cukrech.

Pátý den: Kromě polévky jezte hovězí maso a rajčata. Můžete si dopřát 20 až 30 dkg hovězího a 5 až 6 čerstvých rajčat. Vypijte alespoň 5 až 5 sklenic vody, abyste odbourali kyselinu močovou. Musíte sníst alespoň jednu porci polévky, i kdyby se vám nechtělo.

Šestý den: Kromě polévky jezte hovězí maso a zeleninu. Dopřejte si hovězího a zeleniny co hrdlo ráčí. Klidně si dejte dva až tři steaky (pečené na roštu či grilu, bez tuku!) a zeleninu se zelenou natí, ale žádné pečené brambory. Pozor: dnes do sebe musíte také nějak vpravit alespoň jednu porci polévky.

Sedmý den: Rýže natural, neslazený ovocný džus a zelenina. Opět se můžete nacpat, kolik jen chcete. I tento den však musíte spořádat alespoň jednu porci polévky.

Nyní jste na konci sedmého dne. Jestli jste nešidili, měli byste mít o 5 až 9 kg méně. Pokud jste zhubli víc než 9 kg a hodláte v dietě pokračovat, dejte si alespoň 2 dny přestávku, než začnete znovu. Tento sedmidenní režim můžete podstoupit kdykoliv chcete. Pokud jej budete dodržovat, zbavíte svůj zažívací systém všech nečistot a budete se cítit jako nikdy předtím. Po pouhých sedmi dnech tohto režimu ztratíte od 5 do 9 kg, přičemž budete cítit nadbytek energie.

Sedmidenní cyklus můžete opakovat i víckrát za sebou. Protože zažívací systém každého z nás je jiný, dieta zapůsobí na každého trochu jinak. Po třetím dni, pokud nepodvádíte, budete mít víc energie než na počátku. Po několika dalších dnech můžete zaznamenat změny v činnosti střev - můžete si dopřát šálek otrub nebo vloček.

Ne: Chléb a pečivo, alkohol, nápoje s bublinkami včetně dietních, smažená jídla. Zůstaňte důsledně u obyčejné stolní vody bez bublinek, neslazených čajů a černé kávy, neslazených ovocných džusů a sbíraného mléka. Hovězí maso můžete v dietě nahradit kuřecím (vařené nebo grilované bez tuku) ale pozor, zásadně žádnou kůži. Rovněž tak lze jíst v jednom "hovězím" dni vařenou rybu, ale pouze v jeden tento den. Vaše tělo potřebuje proteiny, obsažené v hovězím mase, které ryba nemá.

Poznámka: Dnes se na ní této dietě co do účinnosti často hledí spíše skepticky a lékaři ji vyloženě nedoporučují. Text byl zachován v původním znění, takže nakolik se budete řídit radami je jistě na uvážení každého, kdo chce vyzkoušet
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama